Propozycja prezentu na Walentynki

Śmieszne_koszulki_na_Walentynki

Chociaż Walentynki, czyli anglosaskie święto zakochanych obchodzone jest w niezbyt przyjaznej porze roku, bo 14 lutego, to jednak już na tyle zadomowiło się w naszym kraju, że właściwie wyparło słowiański odpowiednik dnia (a właściwie nocy) zakochanych czyli Sobótkę, zwaną też Nocą Kupały. To właśnie w noc z 21 na 22 czerwca panny w dawnych czasach puszczały na wodę oświetlone wianki, które wyławiali kawalerowie.  A co działo się ciepłą nocą na łonie natury, możemy się tylko domyślać.

Dziś Sobótka odchodzi w zapomnienie, a o Walentynkach już od początku lutego każdego roku przypominają handlowcy, poszerzając swą ofertę o różne gadżety nawiązujące do miłosnej tematyki. Królują więc różne prezenty z motywem serduszka i w kolorze czerwonym oraz kartki z życzeniami o tej tematyce.

Dziewczynom, które chcą swoim chłopakom sprawić z tej okazji oryginalny i przydatny  prezent, można polecić śmieszne koszulki męskie na Walentynki. Żeby nie wypaść z konwencji kolorystycznej, sklep Internetowy http://dealyourcreativity.com/ przygotował białą koszulkę z czerwonym napisem: „Piękny jak Gołomp #drapieżny jak #jaszczomp” (przepraszamy wszystkich purystów rodzimej ortografii). Chłopakowi, który jest dumny ze swojego nazwiska można w tym samym sklepie zamówić koszulkę z jego nazwiskiem i pochlebnym tekstem:  „Kowalski to nie nazwisko, Kowalski to styl życia” (oczywiście zamiast Kowalskiego pojawi się właściwe nazwisko).

Wśród śmiesznych koszulek męskich na Walentynki znajdujących się w ofercie innych firm można znaleźć takie nadruki podnoszące morale obdarowanego faceta:  „Trudno jest być zajebistym, ale ktoś musi”, „Super chłopak” albo „Piwo ukształtowało to wspaniałe ciało” czy „Najlepszy chłopak na świecie”.

Są też typowo „walentynkowe” nadruki, czyli w kolorystyce czerwonej, z serduszkiem i  z tekstami nawiązującymi do miłości: „Be my Valentine” (w wolnym przekładzie: Bądż moją Walentynką) ,  „Love is all you need” (Miłość to wszystko czego potrzebujesz).

Przeciwnikom tego skomercjalizowanego święta można kupić koszulkę z nadrukiem: „Walentynki Sralentynki”,  szczęśliwemu małżonkowi  „Jestem żonaty, mam Walentynki codziennie”, natomiast samotnemu „Love me” (Kochaj mnie).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s